
Akácos Hársméz
Egyesíti az akác és a hársfavirág jótékony hatásait.
Hárs
A nagylevelű - és a kislevelű hárs hazánkban őshonos fafajták. A hársfa régóta ismert szent- és gyógynövény. A hárselegyes erdők a Gerecse-hegységben - jellemzően védett természeti területeken - tiszta természeti környezetben találhatóak. A virágzásuk június közepére, illetve június végére tehető. A hársméz világosbarna, borostyánszínbe hajló méz, amelyet a mézharmat színesíthet. Kellemes hárs illatú, fűszeres, enyhén menta ízű, kissé kesernyés, zamatos mézfajta. Lassan kristályosodik (2-3 hónap), kristályos állapotában világos színezetet ölt. Jótékony hatással bír torokgyulladás, köhögés és megfázás esetén. Segít a lázzal együttjáró légúti betegségek esetén, fertőtlenítő és görcsoldó tulajdonsága is ismert. Idegnyugtató hatású, fogyasztása álmatlanság, nyugtalanság esetén is hasznos. Kolin tartalma okán gátolja az érelmeszesedést. Gyógyító hatása hársfateában oldva fokozottabb. A hársméz használata sütéshez az enyhén kesernyés íze miatt kevésbé ajánlott.
Akác
Az akácméz népszerűségét selymes állagának és enyhe zamatának köszönheti. Gyulladáscsökkentő, csontképző, vértisztító, köhögéscsillapító; erősíti az immunrendszert, méregtelenít, gyógyítja a vérszegénységet. Fogyaszthatjuk teába, kávéba, vajas kenyérhez vagy salátaöntetbe keverve. Szépségápolásban alkalmazhatjuk arcpakoláshoz.
A méz a természet, a méhek ajándéka. A méhek sokkal többet jelentenek az emberiség életében, mint sokan gondolnánk. Méhek nélkül az élet a Földön nem tartana hosszú ideig, mivel sok növény beporzásáért felelnek. A méz, amit termelnek, igazi áldás, számos betegség gyógyítója.
Nettó tömeg: 950 g